kabinetní víno, suché

kabinetní víno suché 11 %
75 cl Oulehle

250 Kč včetně DPH


do 48 hodin u vás doma (v pracovní dny)

1 500 Kč včetně DPH


do 48 hodin u vás doma (v pracovní dny)

Objednejte zboží nad 1 190 Kč a získejte dopravu zdarma.

Organické víno bylo zpracováno z hroznů vinic udržovaných v BIO režimu ochrany v přísně ekologicky čistém prostředí. Na etiketě najdete vyobrazenou cikádu viniční - Tibicina haematodes, jejíž výskyt na našich vinicích je vzácným ukazatelem pro čistou a neporušenou přírodu s mimořádné příznivými teplotními poměry. Víno tak ve své vůni a chuti nejlépe odráží čistotu a přirozenost našich vinic na Kyjovsku.

Více vám o Ryzlinku vlašském řekne Vladimír Kratina spolu s naším obchodním zástupcem Martinem Žůrkem v přiloženém videu.

Vinice – OULEHLE
Viniční trať – MALINY

Tato viniční trať je tvořena jednotlivými terasami. Je složena celkem z 9 tabulí, které jsou rozděleny úvozy. Orientace řad ze severu k jihu, umožňuje hroznům to nejlepší oslunění. V horních částech jsou vysázeny modré odrůdy Frankovka, Svatovavřinecké a Zweigeltrebe. V dolních části, je pěstován Ryzlink vlašský, protože lépe odolává mrazíkům, které občas do spodní části trati zavítají. Celkové podmínky pro pěstování hroznů tvoří přítomnost Zdravovodského potoka, díky kterému se zde drží vyšší vlhkost. Ta má právě u Ryzlinku vlašského pozitivní aromatický vliv při dozrávání hroznů. Půda je zde hlinitá, velmi výhřevná. Trať je chráněná od severu Malinským kopcem a stromovými porosty Ždánického lesa. Díky vysoké biodiverzitě v terasových remízcích se můžeme zaposlouchat do zvuků, které pochází od různých druhů cikád. Tou nejvzácnější je však bezesporu cikáda viniční – TIBICINA HAEMATODES. Tato cikáda je totiž ukazatelem té nejčistší přírody.

oulehle
Název:
Ryzlink vlašský 2013 ORGANIC
Ročník:
2013
Přívlastek:
kabinetní víno
Obsah cukru:
suché
Zbytkový cukr:
6,3 g/l
Kyseliny:
7 g/l
Alkohol:
11 %
Objem:
75 cl
Vinice:
Oulehle
Viniční trať:
Maliny
Typ uzávěru:
šroubovací
Řada:
ORGANIC
Číslo šarže:
310
EAN:
8595221610173

Doprava zdarma

při nákupu nad 1 190 Kč

Vlastní vinice

65 ha vinic na Moravě

Dárková balení

potěšte dobrým vínem

Vlastní prodejna

Radlická 110, Praha 5