pozdní sběr, suché

pozdní sběr suché 13 %
75 cl Světlý

160 Kč včetně DPH


do 48 hodin u vás doma (v pracovní dny)

960 Kč včetně DPH


do 48 hodin u vás doma (v pracovní dny)

Objednejte zboží nad 1 190 Kč a získejte dopravu zdarma.

Jiskrné víno pěstované na vinici v BIO režimu z redukovaných hroznů má krásnou zlatavě žlutou barvu. Vůně vína je jemná s nazrálými tóny včelí plástve, medu a lučních květů. V chuti je víno plné s pikantní kyselinkou a jemnou dochutí.

Více vám o Ryzlinku vlašském řekne Vladimír Kratina spolu s naším obchodním zástupcem Martinem Žůrkem v přiloženém videu.

Vinice – SVĚTLÝ
Viniční trať – DUBOVÁ

Vinohrady jsou v této části obce od nepaměti. Vinice Světlý leží na kopci, který dosahuje až 360 m nadmořské výšky a celý den na něj, za dobrého počasí, svítí slunce. Odtud pochází také její název. Od severu je tato trať chráněná lesním porostem Ždánického lesa. Půda je těžší, slínová. Pěstujeme zde na 6 hektarech plochy odrůdu Ryzlink vlašský v režimu BIO. Vinice se dělí na dvě pomyslné tabule. Horní, která leží v těsné blízkosti lesa tvoří půda, která udržuje lépe vodu, často se zde proto rodí více hroznů. Spodní tabule je v prudším svahu, hrozny zde dosahují ještě vyššího oslunění a vyzrávání hroznů je v těchto místech pozvolnější. Na této vinici je možné zaslechnout „crčáka,“ jak se v Archlebově lidově nazývá endemický druh cikády viniční – TIBICINA HAEMATODES, která je ukazatelem té nejčistší přírody.

svetly
Název:
Ryzlink vlašský 2016
Ročník:
2016
Přívlastek:
pozdní sběr
Obsah cukru:
suché
Zbytkový cukr:
5,1 g/l
Kyseliny:
6,5 g/l
Alkohol:
13 %
Objem:
75 cl
Vinice:
Světlý
Viniční trať:
Dubová
Typ uzávěru:
šroubovací
Číslo šarže:
616
EAN:
8595221610500

Doprava zdarma

při nákupu nad 1 190 Kč

Vlastní vinice

65 ha vinic na Moravě

Dárková balení

potěšte dobrým vínem

Vlastní prodejna

Radlická 110, Praha 5