Go to content
Web (29)

Výsledky Prague Wine Trophy 2022 4. kolo

Krásné výsledky z Prague Wine Trophy, velkou radost nám dělá Chardonnay Pinot Blanc 2019, které získalo Prague Regional Champion.

Frankovka Zweigeltrebe 2020 – Prague Silver
Vůně peckového ovoce s tóny peckového ovoce, švestek a lesních plodů je doplněna o jemné tóny vanilky. Hladká ovocná chuť je završena elegantní kořenitostí.
https://eshop.spielberg.cz/cervena-vina/446-frankovka-zweigeltrebe-2020.html

Chardonnay Pinot Blanc 2019 – Prague Regional Champion
Prémiovému cuvée z hroznů tradičních odrůd Chardonnay a Pinot Blanc předcházela pečlivá selekce nejvyzrálejších těchto hroznů a jejich následné smíchání před lisováním. Po spontánní fermentaci v nerezových tancích následovalo gravitační stočení vína do vybraných velkých sudů ze Slavonského dubu. V nich víno zrálo na jemných kvasinkách po dobu 12 měsíců. Těšit se můžete z jeho mnohovrstevnatosti, ve které se prolínají tóny máslové hrušky, kořenitosti, bílého toastu a krémové plnosti. Intenzivní dochuť je povzbuzena minerálním dozvukem, odrážejícím unikátní terroir Klášovské vinice.
https://eshop.spielberg.cz/bila-vina/314-chardonnay-pinot-blanc-2019-8595221637002.html

Moravské Toskánsko 2020 – Prague Premium Gold
Cuvée Moravské Toskánsko se projevuje světlou, slámově žlutou barvou, vyváženou, ovocitou vůní s tóny vanilky a sušených pomerančů. Díky ležení na jemných kvasinkách je chuť plná, líbivě krémová s výraznou ovocitostí a příjemně kořenitými tóny v závěru.
https://eshop.spielberg.cz/domu/517-moravske-toskansko-2020.html

Ryzlink rýnský & Ryzlink vlašský 2020 – Prague Gold
Víno pochází z botrytické sklizně, které vzniklo asambláží Ryzlinku rýnského a Ryzlinku vlašského. Vůně vína je opojná, těžká. Najdete v ní lipové a medové tóny. Chuť je plná, s tóny sušeného ovoce. Dlouhá perzistence pak dotváří osobitý charakter.
https://eshop.spielberg.cz/vina-spielberg/472-ryzlink-rynsky-ryzlink-vlassky-2020.html

Ryzlink vlašský 2021 – Prague Gold

Petit Chat 2020 – Prague Premium Gold