Go to content
Mapa-vinic

Vinařství SPIELBERG

Seznamte se s vinařstvím SPIELBERG v Archlebově, které se nachází nedaleko Slavkova u Brna a Kyjova. Unikátní zrekonstruované prostory původního kulturního domu Vás zaujmou svou architekturou, ve které naleznete prvky Itálie, ale také silné slovácké kořeny. S oblibou jej nazýváme „bránou“ do Moravského Toskánska. Navštivte nás a přesvědčte se sami, zažijte kouzlo Moravského Toskánská prostřednictvím sklenky vína a dalších krásných zážitků nejen u nás ve vinařství.

Vinařství hospodaří celkem na 65 ha vinic, o které se stará tým zkušených vinohradníků a sklepmistrů. Stáří vinic je různé, od mladých vinic dávajících svěží štíhlejší vína až po vinice 40 let staré, ze kterých vznikají hutný extraktivní vína. Díky ekologickému pěstování révy a jejího zpracování využívající moderního systému řízeného kvašení, se daří produkovat přívlastková vína ve špičkové kvalitě.

Ekologické ošetřování vinic, organické hnojení, ruční práce na vinicích i při vinobraní, ale také citlivé spojení tradičních i moderních postupů při zpracování vína ve sklepě, se odráží v osobitosti našich vín a dává jim zcela nezaměnitelnou charakteristiku.

Janek Ledecký (5) (1)
Janek Ledecký (6) (1)
_MG_3954
_MG_3989
DSC05675 kopie 3
DSC05688 kopie 2
DSC05708 kopie 2
DSC05716 kopie 2
2

Přestavba vinařství SPIELBERG

Na videu můžete spatřit vybourávání hlavního sálu vinařství, tzv. Křišťálového, které je jádrem vinařství. Jeho současnou podobu musíte vidět osobně.

Křišťálový sál

Nahledněte na přestavbu Křišťálového sálu. Než dostal Křišťálový sál svoji současnou podobu, radilo se a pracovalo na něm několik desítek lidí.

Historie budovy vinařští

Jedná se o bývalou budovu kulturního domu v Archlebově, postavenou v 70. letech, jejíž vlastníkem bylo místní družstvo. Budova byla využívána především pro kulturní akce této doby. Postupem času ale objekt chátral a poté, co místní družstvo zaniklo, přišla část tohoto družstevního majetku do vlastnictví obce, v roce 2002 tuto část budovy odkoupilo vinařství SPIELBERG.