Go to content
0_Naše-vína-1080×1621

Naše vína

Prémiové řady vín

AUSTERLITZ

Jedná se o výjimečná vína z vybraných partií daného ročníku. Vína necháváme zrát na jemných kalech, čímž získávají na plnosti a chuťové bohatosti. Název odkazuje na slavnou bitvu Tří císařů, kdy kroniky hovoří o hektolitrech vína zabaveného Francouzi a vypitého po vítězném tažení. Jako vzpomínku na svůj triumf si Napoleon nechal poslat několikrát archlebský ryzlink do Paříže.

ORGANIC

Speciální limitovaná vinařská řada, která se vyrábí zcela přirozeně z hroznů v BIO udržovaném režimu a ekologicky čistém prostředí. Na etiketě vína řady ORGANIC můžete vidět tzv. „crčáka“, jak se v Archlebově nazývá cikáda viniční – TIBICINA HAMEATODES, která je přítomna v našich vinicích a ukazuje křišťálově čistou přírodu a náš šetrný přístup. Tuto etiketu pro nás vytvořil známý umělec Dan Bárta.

GOURMET

Pro tuto řadu jsou vybírány jen ty nejlepší hrozny. Vína následně zrají na jemných kalech ve francouzských sudech typu barrique nebo velkých (3 100 litrů) nevypálených sudů ze Slavonského dubu po dobu nejméně 12 měsíců. Vína s největší elegancí jsou svým charakterem předurčena pro dlouhé zraní v lahvi.

Crémant de SPIELBERG

Exkluzivní nabídka vysoce kvalitních šumivých vín vyráběných tradičně kvašením vína v lahvi se zráním na kvasnicích po dobu nejméně 48 měsíců.

Řady vín

SPIELBERG

Naše hlavní a portfoliem nejrozšířenější řada vín. Základem jsou naše profilové odrůdy Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Pinot Blanc, Pinot Gris, Chardonnay, Pinot Noir a Frankovka, u kterých je pokaždé na prvním místě kladen důraz na maximální čistotu a odrůdový charakter.

ARCHLEBOV

Řada vín s moderním designem a šroubovacím uzávěrem, která Vás potěší svým lehkým a svěžím tónem založeným na primární ovocitosti. Ideální vína pro catering a restaurace na rozliv po skleničce.